ARA
 • Televizyonlar, LED Aydınlatma Ürünleri, Ses ve Görüntü Sistemleri
 • Buzdolabı ve Derin Dondurucular, Çamaşır ve Kurutmalı Çamaşır Makineleri, Bulaşık Makineleri, Pişiriciler, Su PınarlarıŞarap Soğutucular,
 • Kahvaltı HazırlamaYiyecek Hazırlama, Ütü Grubu, Kişisel Bakım, Elektrikli Süpürge,
 • Ankastre Bulaşık Makineleri, Ankastre Fırınlar, Ankastre OcaklarAnkastre Davlumbazlar, Ankastre Mikrodalga Fırınlar,
 • Klimalar, Isıtıcı ve Termosifon
 • Toshiba Dizüstü BilgisayarlarHp Dizüstü Bilgisayarlar, Diğer Bilişim Ürünleri, Dizüstü Bilgisayarlar,
 • Tabletler, Akıllı Telefonlar, Aksesuarlar
Daha fazlası için Tıklayın

Neden bulaşık makinesi almalıyım?

  Bulaşıkları elinizde yıkadığınızda su tasarrufu elde ettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak, kirlerden arındırmak amacıyla sıcak su kullanımı artmakta ve genel anlamda bulaşık makinesinin harcadığı enerji ve su miktarından daha fazla bir seviyede tüketim meydana gelmektedir. Dolayısıyla, uygun bir yıkama programı seçildiği takdirde bulaşık makinesi kullanımı hem cebinizi hem de çevreyi koruyacaktır.


  Diğer bir nokta ise elde yıkadığınız bulaşıkların ne derece hijyenik bir şekilde temizlendiğidir. Bulaşık makineleri su ve enerji tüketiminde daha tasarruflu olduğu gibi hijyenik yıkama anlamında da elde yıkamaya kıyasla daha iyi bir sonuç yaratır.


  Ayrıca, zamandan tasarruf etmek için bulaşık makinesi kullanımı hayatınızı daha çok kolaylaştıracaktır. Üstelik zaman erteleme fonksiyonları içeren bulaşık makineleri, yıkamanın hangi zaman diliminde gerçekleşeceği konusunda da esneklik sağlayacaktır.

Neden Vestel Bulaşık makinesi almalıyım?

  Vestel, her türlü ihtiyaç ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak tasarruflu bulaşık makineleri üretir. Çeşitli enerji sınıfı ürünlerle düşük enerji harcayarak hem maksimum yıkama performansı sağlar, hem de bütçenizi korur.


  Vestel, içerdiği farklı yıkama programları sayesinde yaşamınıza pratik çözümler getirir. Jet hızlı 18 dakika ve hızlı 30 dakika yıkama programlarıyla bulaşıklarınız birikmez. Değerli vaktiniz size ve sevdiklerinize kalır.


  Vestel, özel tasarımlarıyla her daim sizlere kaliteli ürünler sunar.


  Hayat standartlarınızın artmasını sağlayan ve birçok Vestel bulaşık makinesinde bulunan özellikler şöyledir:


  Jetwash 18: 18 dakikada 4 kişilik yıkama takımı kapasitesine sahip, az kirli bulaşıklarınızın yıkanmasını sağlayan özel olarak geliştirilmiş Dünya’daki en hızlı programlardan biridir.


  Ekstra Hijyen 70ᴼC: Uluslararası test kuruluşu VDE tarafından onaylanmış 70º C Hijyen programı sayesinde bakteriler %99.9999 oranında yok edilmektedir. Bu özelliği sayesinde özellikle bebekler için kullanılan malzemelerin hijyenik yıkanması sağlanır.


  SmartWash: Smartwash teknolojisi ile bulaşık makinamız, bulaşıkların kirliliğini sensörler aracılığı ile ölçer, kir miktarına göre en uygun yıkama sıcaklığı ve zamanını seçerek tasarruflu bir şekilde maksimum performans elde edilmesini sağlar.


  Dual Prowash: Yıkama pompasında BLDC teknolojisi kullanılarak alt sepetteki temizlenmesi zor yoğun veya kurumuş kirli tencere ve tavalar yüksek su basıncı uygulanarak kusursuz bir şekilde temizlenirken, üst sepetteki narin bulaşıklara daha düşük su basıncı uygulayarak hassas bir yıkama yapılır. Böylece alt sepetteki zor kirli bulaşıklar ile üst sepetteki hassas cam bardakların aynı anda yıkayabilme esnekliği sağlanmıştır.


  Vestel, doğa dostu bulaşık makineleriyle gelecek nesillere temiz bir Dünya bırakmayı hedefler. Düşük enerji seviyeli ürünler az enerjiyle maksimum yıkama performansı sağlarken, çevreyi korur ve küresel duyarlılığınıza katkıda bulunur.


  Vestel, size her daim hizmet sunmak için yurt genelinde birçok noktada faaliyet gösterir. Yaygın yetkili satıcı ve servis ağı aracılığıyla sizlere sunduğumuz hizmet kalitesini daha da arttırmaktayız. Ayrıca, çağrı merkezlerimiz de her an yardımcı olma amacıyla 7/24 sizlerle!

Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Program çeşitliliği: Yıkadığınız bulaşıkların miktarı bulaşık makinenizin kaç programlı olması gerektiğini etkiler. Az bulaşık yıkıyorsanız daha düşük kapasite ve programlı, çok bulaşık yıkıyorsanız daha yüksek kapasite ve programlı (örneğin 10 programlı) bir makine tercih etmelisiniz.


  Hijyenik yıkama: Alerjiye karşı özel olarak geliştirilmiş programlar içeren bulaşık makineleri özellikle de bebek sahibi olan aileler için önem teşkil etmektedir. Ayrıca, çeşitli hassas yıkama programları ile de özel yapıya sahip bulaşıklarınızı yıpratmadan yıkayabilirsiniz.


  Yüksekliği ayarlanabilir sepetler ve katlanabilir teller: Bulaşık ebatı farklılığı göz etmeksizin, esneklikler sunan yüksekliği ayarlanabilir sepetler ve katlanabilir teller, çeşitli yerleştirme teknikleri ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.


  Zaman yönetimi: Zaman erteleme özelliği sayesinde, istediğiniz zamana göre ayarlama yapabilir. Programı erteleyerek belirlediğiniz zaman diliminde makinenizi çalıştırabilirsiniz. Böylelikle, zamanınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.


  Göstergeler: Programlarınızın hangi etapta olduğunu gösteren program takip göstergesi ile tuz ve parlatıcı göstergeleri bulaşık makinenizde olması gereken önemli özelliklerdir. Ayrıca, LED ya da LCD dijital göstergeli ekranlar sayesinde zaman erteleme ve kalan zamanı takip etme özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.


  Yarım yıkama ve az bulaşık fonksiyonları: Makinenizin tamamen dolmasını beklemeden ekonomik yıkama imkanı sunan az bulaşık fonksiyonu ile tasarruf edebilirsiniz. Yarım yıkama özelliğiyle ise tercihinize göre sadece alt ya da üst sepette yıkama imkanı elde edersiniz.


  Tablet deterjan fonksiyonu: Bu fonksiyonu içeren bulaşık makineleri, tablet deterjan kullanmanız durumunda yıkama ve kurutma performansını destekleyici nitelikte özellikler sunmaktadır.


  Su taşma emniyet sistemi: Çeşitli sebeplerle meydana gelebilecek su sızıntılarının felaketlere yol açmasını engellemek maksadıyla su alımını kesen emniyet sistemi güvenliğiniz açısından çok önem teşkil etmektedir.


  Hızlı yıkama: Eğer bulaşıklarınızı hızlıca yıkamak istiyorsanız, bulaşık makinenizde hızlı yıkama programı bulunmasına dikkat etmelisiniz.


  Renk seçenekleri: Evinizdeki diğer beyaz eşya ve dekorasyonla uyumlu olması sizler için önemliyse, beyaz, gümüş ve siyah renk seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.


  Enerji tasarrufu: Bulaşık makinenizde enerji sınıfı çok önemlidir. Hem doğayı hem de bütçenizi korumak için enerji sınıfı yüksek olan bulaşık makineleri tercih edilmelidir. Böylelikle aynı miktar bulaşığı yıkamak için daha az su ve enerji harcarsınız.


  Ses seviyesi: Bulaşık makinenizdeki ses seviyesi çok önemlidir. Düşük desibelli yıkama performansı sergileyen bir bulaşık makinesi tercihiyle bu anlamda hayatınızı daha da konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Vestel bulaşık makinelerinde bulunan özellikler

  Program Takip Göstergesi: Seçtiğiniz programın hangi aşamada olduğunu LED göstergeler sayesinde takip edebilirsiniz.Tuz ve Parlatıcı Göstergesi: Bulaşıklarınızın mükemmel derecede yıkanması için tuz ve parlatıcı kullanımı önemlidir. Bulaşık makineleriniz tuz ve parlatıcınız bittiğinde size bilgi verir.
  Az Bulaşık: İhtiyacınıza göre bulaşık makinenizi az doldurup az bulaşık yıkayabileceğiniz bir program. Bu teknoloji sayesinde bulaşığınız kadar su ve elektrik tüketip elde yıkamaya oranla daha az su harcarsınızZaman Erteleme Fonksiyonu: Seçtiğiniz programı gün içinde istediğiniz saate kadar erteleyerek başlatabilirsiniz. Böylece Vestel bulaşık makinenizi hayatınıza göre programlarsınız.
  Rezistans Koruma: Makinenizde çeşitli rezistans koruma yöntemlerinden biri de cihaz içinde susuz çalışmayı önleyen basınç anahtarıdır. Vestel bulaşık makinelerinde su basıncı belli seviyeye gelmeden rezistans devreye girmez ve makineniz su kesildiği zaman çalışmaz.Su Taşma Emniyeti: Bulaşık makineniz artık daha güvenli. Vestel bulaşık makinelerinde bulunan Su Taşıma Emniyeti sayesinde herhangi bir su sızıntısı durumunda bulaşık makineniz yıkamayı durdurur, makinenin içindeki suyu tahliye eder.
  Çocuk Kilidi: Makinenizde bulunan çocuk kilidi, seçilen programın ve fonksiyonların çocuklar tarafından değiştirilmesini önler.Katlanabilir Alt Teller: Alt kısımda yer alan katlanabilir teller sayesinde ve çok amaçlı raf sistemi sayesinde bulaşıklar daha kolay yerleştirilir.
  Ön Yıkama: Ön yıkama fonksiyonu, çok kirli bulaşıklarınız için ana yıkamadan önce ön yıkama yapar. Bu sayede ön durulama yapmanıza gerek kalmaz..Dual Prowash: Alt sepetteki zor bulaşıklara daha yüksek su basıncı uygularken, üst sepetteki narin bulaşıklara daha düşük su basıncıyla hassas yıkama uygular. Bu sayede her iki sepeti aynı anda kusursuzca yıkayarak mükemmel bir temizlik sağlar.
  Jetwash 18 Dk Yıkama Programı: Türkiye’deki en hızlı yıkama programı olan Jetwash 18 dk. ile, bulaşıklarınızı bekletmeden 18 dakika içerisinde yıkayabilirsiniz. Bulaşıklarınızda ideal temizlik seviyesi sağlayan bu program enerji ve zaman tasarrufu sağlayarak hayatınızı kolaylaştırır.EcoWash Teknolojisi: Doğa dostu EcoWash teknolojisiyle makinenizi, tam dolmasını beklemeden çalıştırabilirsiniz. İhtiyacınıza göre ister alt, isterseniz üst sepeti ya da her iki sepeti yarım doldurarak bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz. Böylece bulaşığınız kadar elektrik ve su kullanarak, elde yıkamaya oranla 10 kat daha az su harcarsınız.
  Sessiz Yıkama: Vestel bulaşık makinelerinin sahip oldukları özel izolasyon sistemi sayesinde geceleri gönül rahatlığıyla makinenizi çalıştırabilirsiniz.3. Sepet Teknolojisi: Bulaşıklarınıza daha fazla yer açmak amacıyla geliştirilen bu teknoloji sayesinde 15 kişilik bulaşığı tek seferde yıkayabilirsiniz.
  15 Kişilik Geniş Kapasite: Vestel’in yeni 15 kişilik kapasiteli bulaşık makinesi sayesinde tek seferde çok daha fazla bulaşık yıkayabilir ve hem zamandan hem enerjiden tasarruf etmiş olursunuz SmartWash Yıkama Teknolojisi: Makine içindeki sensörler sayesinde bulaşıkların kirlilik seviyelerini ölçer, bu ölçüme göre bulaşıklarınız için en uygun yıkama sıcaklığını ve süresini belirler. Bu sayede zaman ve enerjiden tasarruf ederek ulaşılabilecek en mükemmel yıkama sonuçlarını yakalarsınız..
  Ekstra Hijyen Programı: Ekstra özen isteyen zorlu ve hassas bulaşıklar için tasarlanan bu program; sıcaklığı 70°C’ye kadar çıkararak yıkanması zor, aşırı kirli bulaşıklarınızı pırıl pırıl yıkamanızı sağlar.Yüksekliği Ayarlanabilir Üst Sepet: Tercihinize göre alt sepetteki yüksek tencere ve tabaklara yer açmak için üst sepeti yukarı kaldırılabilir, isterseniz de daha uzun bardakları ve tabakları yerleştirmek için aşağı indirilebilirsiniz.
  9 lt Su Tüketimi: Diğer bulaşık makineleri 16 lt’ye kadar su tüketirken Vestel bulaşık makinesi sadece 9 litre harcayarak bulaşıklarınızı en iyi yıkama performansında yıkar.AutoTablet Opsiyonu: Yıkama sürecinizi kullandığınız tablet deterjana göre ayarlayarak her seferinde mükemmel sonuçlar almanızı sağlar.

Enerji Tasarruf Oranları ve Nasıl daha etkin kullanabilirim?

  Enerji sınıflandırmasında ‘A’ya eklenen ‘+’ ne kadar fazlaysa enerjiden o kadar tasarruf elde etmiş olursunuz.


  Yıllık enerji tüketimi kWh bazında gösterilmektedir. Bu değer ne kadar düşükse o kadar tasarrufludur.


  Yıllık su tüketimi litre bazında gösterilmektedir. Bu değer ne kadar düşükse o kadar tasarrufludur.


  Kurutma sınıflandırmasında en iyi seviye A’dır. C sınıfı daha az seviyede kurutma sağlamaktadır.


  Program seçimini bulaşıklarınızın miktarına ve kirlilik derecesine göre belirleyin. Örneğin, az miktarda ve fazla kirli olmayan bulaşıklarınızı yoğun programda yıkamanıza gerek yoktur.


  Bulaşık makinenizi yıkama bittikten sonra kapatmaya özen gösteriniz. Aksi takdirde makineniz çalışır durumda algılandığından dolayı elektrik tüketimine devam edilecektir.


  Kullanacağınız ev aletlerini satın alırken yalnızca fiyat olarak değil, enerji tasarrufu açısından da değerlendirin. Evlerde kullanılan enerjinin yarıdan fazlasının elektrikli ev aletleri tarafından tüketildiğini unutmayın.


  Enerji verimliliği yüksek bir ev aletine ilk başta daha fazla ücret ödemiş olabilirsiniz. Bununla birlikte, cihazın kullanım ömrü boyunca sağlayacağı enerji tasarrufu sayesinde ödediğiniz para size hızla geri dönecektir.


  Enerji verimliliği yüksek olan ev aletlerini tercih etmenizin bir başka nedeni, yüksek verimli ve düşük verimli aletler arasındaki %60’ın üzerinde enerji tüketimi farkı olmasıdır.


  Elektrikli ev aletleri veya beyaz eşya satın alırken enerji verimli ürünleri tercih edin. Yeni nesil ürünler çok daha az enerjiyle çok daha fazla iş yapar.


  Eğer kullanmıyorsanız, elektrikli aletlerin fişlerini prizden çıkarın. Elektrikli aletlerin (şarj aleti, televizyon, bilgisayar, DVD oynatıcı, müzik çalar) fişi takılı olduğu sürece güç harcar.


  İşiniz bittiğinde televizyon, video oyunu, bilgisayar, müzik seti gibi elektrikli aletleri düğmesinden kapatın. Cihazlar, kumandadan kapatılması halinde, bekleme konumunda (stand-by) enerji tüketmeye devam eder.


  Eğer kirlilik durumu ve bulaşıklarınızın cinsi için uygun ise, bulaşıklarınızı yüksek sıcaklıkta yıkamayın. Sıcaklık derecesi arttıkça harcanan enerji miktarının da arttığını unutmayın.


Kullanım ve bakım

  Yiyecek parçalarının filtreyi tıkamaması için bulaşıklarınızın kirlilik seviyesinin makul düzeyde olduğundan emin olmalısınız. Enerji tasarrufu sağlamak adına, tabakların kirini suyla değil peçeteyle almaya özen göstermelisiniz.


  Düşük ısıda dahi kolayca erime özelliği bulunan deterjanlar, yüksek sıcaklık veya yoğun yıkama programına gerek kalmadan, daha düşük ısıdaki programlarda da yüksek yıkama performansı sergilemektedir. Bu durum hem enerji hem de su tasarrufu elde etmenizi sağlamaktadır.


  Bulaşıklarınızdaki kirler fazla kurumadıysa ön yıkama programına gerek olmayabilir. Dolayısıyla, ön yıkama programını çalıştırmanıza gerek kalmayacağından enerji ve su tasarrufu elde edebilirsiniz.


  Deterjan ve diğer temizlik malzemelerinin makinenize uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.


  Narin bulaşıklarınızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, hassas programda yıkanmasına özen göstermelisiniz.