Alfaawards

Müşteri memnuniyetinin şampiyonu Vestel oldu

Vestel, sikayetvar.com işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin tek online şikayet yönetimi yarışması A.L.F.A. Awards’da, 25 sektörden onlarca şirketi geride bırakarak ‘Büyük Ödül’ün sahibi oldu. Müşterilerden gelen şikayetlere hızlı geri dönüş yapma, efektif çözüm getirme ve sonuçtan memnuniyet gibi süreçlerde en yüksek puanı alan Vestel, ‘Beyaz Eşya’ ve ‘TV’ kategorilerinde de birincilik ödüllerini topladı.

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, ülkenin önde gelen şirketlerinin katıldığı A.L.F.A. Awards’un yıldıızı oldu. Beyaz Eşya ve Televizyon kategorilerinde dişli rakiplerini geride bırakarak birincilik ödülüne layık görülen Vestel, 25 farklı sektörde, sektör bağımsız yapılan değerlendirmede de en yüksek puanı alarak ‘Büyük Ödül’ün sahibi oldu. Vestel sikayetvar.com’da üç yıldır birinciliği kimseye kaptırmıyor.

Vestel Şirketler Grubu İcre Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, ödülle ilgili yaptığı değerlendirmede “Vestel olarak üretimdeki kalitenin yanı sıra kusursuz bir müşteri deneyimi yaratmayı hedefliyoruz. Türkiye’de teknoloji üretiminde lider marka olarak bugün Avrupa TV pazarında ikinciyiz, beyaz eşyada ilk beş üreticiden biriyiz. Uzun dönemli başarıların sadece üretim kalitesiyle yakalanmadığını biliyor, müşterilerimizle çözüm odaklı ve samimi bir ilişki kurmanın oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda 25 farklı sektörden çok sayıda saygın firmanın katıldığı bu yarışmada, en yüksek müşteri memnuniyetini yakalamaktan büyük bir gurur duyuyoruz” diye konuştu

sikayetvar.com’dan gelen her talep anlık cevaplanıyor

Vestel kullanıcılarından gelen her bir şikayetin son derece değerli olduğunu kaydeden Turan Erdoğan, “Sosyal medyadan, çağrı merkezlerimiz aracılığıyla ya da sikayetvar.com sitesinden bize ulaşan müşterilerimizin taleplerini detaylıca değerlendiriyoruz. sikayetvar.com ekibimiz gelen müşteri taleplerine zaman kaybetmeden anlık geri dönüş sağlıyor. Süreci bu şekilde yönetmek de müşteri sayımızın her geçen gün artmasını ve marka sadakati yüksek bir tüketici profilini beraberinde getiriyor” dedi.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan A.L.F.A. Awards, sikayetvar.com sitesindeki şikayetlerin esas alındığı ve Method Resaerch Company tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk online şikayet yarışması olarak biliniyor. Şikayetleri cevaplama yöntemi ve kullanıcıların memnuniyetine ilişkin sürecin değerlendirmesiyle ödüle almaya hak kazanan şirketler, 25 farklı sektörde ödüllendiriliyor. ALFA Awards’ın çıkış noktasını oluşturan ALFA Endeksi’ne göre markaların, sikayetvar.com’a gelen şikayetleri nasıl yönettikleri esas alınıyor. Markalar Müşteri Deneyim Endeksi baz alınarak 200 puan üzerinden ölçümleniyor. İlk 100 puanda şikayet yönetimi ölçülüyor. Bu parametreyi irtibat hızı, şikayet süreci, çözüm hızı, sonuçtan memnuniyet ve teşekkür oranı gibi başlıklar oluşturuyor. İkinci parametrede ise şikayeti yönettikten sonra müşteri algısının ne kadar değiştiği ölçümleniyor. Burada da memnuniyet, bağlılık ve tavsiye etme sonuçları gözetiliyor. Bu iki parametrenin ortalaması alınarak, markaların A.L.F.A Awards’taki ulaşmış oldukları puan hesaplanıyor. Vestel aldığı puanlarla en yüksek ortalamayı elde ederek A.L.F.A. Awards’ta ‘Büyük Ödül’ü kazandı.

BAŞARILI!

EMİN MİSİN?

EVET HAYIR