En İyi Performans Gösteren Ceo | Vestel

Turan Erdoğan’a En İyi Performans Gösteren CEO Ödülü

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Harvard Business Review Türkiye tarafından düzenlenen etkinlikte “Tüketici Ürünleri Sektörü” kategorisinde “En İyi Performans Gösteren CEO” ödülüne layık görüldü.

Harvard Business Review Türkiye, dünyanın önde gelen işletmecilik okullarından INSEAD ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda Türkiye’nin en iyi performans gösteren CEO’larını ödüllendirdi. Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Tüketici Ürünleri Sektörü” kategorisinde “En İyi Performans Gösteren CEO” ödülüne layık görüldü.

“Türkiye’nin En İyi Performans Gösteren CEO’ları” listesinde INSEAD’dan profesörlerin hazırladığı ekonomik model çerçevesinde Borsa İstanbul’da işlem gören ve 100 milyon TL üzerinde pazar değerine sahip olan şirketler değerlendirmeye alındı. Şirketlerin yöneticilerinin 29 farklı alanda toplanan veriye göre performansları değerlendirildi.

Turan Erdoğan, ödülü alırken yaptığı konuşmada ödülü 16 bin Vestel çalışanı adına kabul ettiğini belirterek şunları söyledi: “İyi bir yönetici olmak, firma kültürü yaratabilmekten geçiyor. Bizim firma kültürümüzde en önemli kriterlerimizden biri küresel bir şirket olmak. Vestel, gelirinin yüzde 75’inden fazlasını yurtdışına yaptığı satışlardan elde eden bir şirket olarak bunu başarmış durumda. Diğeri ise pozitif agresif şirket kültürü. Faaliyetlerimizde agresif hareket ederken pozitif olmaya önem veriyoruz.”

Erdoğan, yöneticilerin başta gelen görevinin firma içinde yüksek kalitede bir ekip oluşturup, bu ekibi uygun motivasyonlarla hedeflere yönlendirmek olduğunu belirterek bu konuda Bill Gates’in “Ben dünyanın en pahalı insan kaynakları müdürüyüm” sözünü örnek gösterdi.

BAŞARILI!

EMİN MİSİN?

EVET HAYIR