Cips Kurumsal Satın Alma Sertifikası | Vestel

Vestel Dünyanın En Saygın Satınalma Sertifikası CIPS’i Aldı

Vestel, dünyada çok az şirketin alabildiği kurumsal satınalma sertifikası olan CIPS (Chartered Institute of Procurement and Supply) sertifikasını almaya hak kazandı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Vestel uluslararası standartlarda bir şirket olduğunu, satınalma uygulamalarındaki bu en değerli sertifika ile bir kez daha belgelemiş oldu” dedi.

Müşterilerine “en kaliteli olanı” ulaşılabilir kılma ve pazarda lider olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vestel, bunu şirket içerisinde her departmana yansıtarak kalıcı başarılara imza atıyor.

Vestel’in bu yaklaşımının bir sonucu olarak hem Elektronik hem de Beyaş Eşya satınalma departmanları önemli bir başarıya imza atarak CIPS (Chartered Institute of Procurement and Supply- İmtiyazlı Satınalma ve Tedarik Enstitüsü) sertifikasını almaya hak kazandı. CIPS sertifikası, bu sertifikaya sahip şirketlere de önemli bir saygınlık kazandırıyor. Vestel’in sağlam ve profesyonel bir satınalma yönetim sisteminin varlığını gösteren CIPS Kurumsal Sertifikası, 100’den fazla uluslararası firma tarafından kullanılıyor.

Zor bir değerlendirme sürecinden sonra bu belgeyi almaya hak kazandıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Vestel, yapılan değerlendirme sonucunda kazandığı bu sertifika ile satınalma uygulamalarında uluslararası standartları yakaladığını belgelemiş oldu. Mevcut uygulamaların sağladığı avantajlar nedeniyle, süreci en hızlı tamamlayan ve aynı anda iki şirketine birden sertifikayı sağlayan sayılı firmalardan biri olduk.” dedi. Vestel’in tüm birimleri ile uluslararası arenada yarışacak düzeyde olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Turan Erdoğan,” Vestel tüm organizasyonunda Türkiye’nin gurur duyacağı bir şirket olmayı sürdürüyor. Sadece üretimde değil, tasarımda, operasyonda, insan kaynağında, kısacası Vestel çatısı altındaki tüm süreçlerde gurur duyacağımız bir yapı oluşturduk. Bu, Türkiye’nin, Türk insanının ve yerli üretimin başarısıdır” diye konuştu.

Vestel, bu sertifikayı alabilmek için CIPS tarafından altı aylık bir inceleme sürecine tabi tutuldu. “Liderlik ve Organizasyon”, “Strateji”, “İnsan”, “Süreç ve Sistemler”, “Performans Yönetimi” olmak üzere 5 ana başlık altında, 110 farklı kriterde değerlendirme yapıldı. Hem Vestel Elektronik hem de Vestel Beyaz Eşya satınalma ekiplerinin sahip olduğu CIPS sertifikası; Vestel’in satınalma uygulamalarında uluslararası standartların yakalandığını ve satınalımlarını, tutarlı, şeffaf ve etkin bir şekilde yönettiğini belgelendiriyor.

BAŞARILI!

EMİN MİSİN?

EVET HAYIR