Yurutecprojesi

Vestel’den engelli hayvanlara yürüteç

Vestel’den engelli hayvanlara yürüteç

Vestel, sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında yaptığı sosyal sorumluluk projesi ile engelli hayvanları hayata bağlayacak bir çalışma gerçekleştirdi. Yardıma ve bakıma muhtaç engelli hayvanlara kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin parçalarından yürüteç tasarlayan Vestel tüm Türkiye’deki engelli hayvanlara ulaşmayı hedefliyor. Geri dönüşüme giden ürünlerin parçalarından yapılan yürüteçler aynı zamanda kalıcı felci olmayan hayvan dostlarımızın tedavileri sırasında egzersiz yapabilecekleri birer araç olarak da kullanılabilecek.

Daha çok engelli hayvanın hayata bağlanması için, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapan Vestel, ilk etapta Manisa Hayvan Barınağındaki engelli hayvanları, devamında Manisa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Türkiye’deki Belediyelere bağlı tüm resmi barınakları proje kapsamına alacak. Projenin protokolü ise 3 Ekim Çarşamba günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan barınağında yetkililerin katılımı ile imzalandı.

Proje hakkında konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan “Vestel olarak insanlar için üretiyor ama üretim yaparken yaşadığımız çevreyi göz ardı etmiyoruz. Ürünlerimiz ve üretim süreçlerimizde çevreye zarar vermemeyi çok önemsiyoruz. Arkadaşlarımızın geri dönüşüme ayrılan Vestel ürünlerinden elde ettikleri malzemeler ile tasarladıkları yürüteçler, hayvan dostlarımızı yeniden hayata kazandırıp onlara can oluyor. Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile başlattığımız bu iş birliğinin tüm Türkiye’ye yayılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün konu ile ilgili, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve Vestel Beyaz Eşya iş birliğiyle felç geçiren hayvanlarımız için “Felçli Hayvan Bakım Yeri” projesi oluşturulmuş ve yapım işi 2017 yılı Ekim ayında, yani geçtiğimiz yıl tamamlanmıştır. Ayrıca daha fazla felçli hayvana barınacak yer sağlamak maksadıyla felçli bölümümüzün kapasitesi de artırılmıştır. Bu kapsamda geçici hayvan bakımevimizde bulunan 8 adet felçli köpeğimizin rehabilite edilmesi için kullanmakta olduğumuz yürüteçlerin geliştirilerek Türkiye genelinde bulunan geçici hayvan bakımevlerindeki felçli hayvanlara da uygulanmasını arzu ettik. Bu bağlamda Vestel öncülüğünde bu projeyi hayata geçirmek için karşılıklı çalışmalar yapıldı. Trafik kazası, silahlı yaralama ya da insan eliyle oluşan yaralanmalardan dolayı zarar görmüş olan hayvan dostlarımıza adeta bir umut olan bu güzel projeyi tasarlayan, hayata geçiren ve ön ayak olan herkesten Allah razı olsun diyorum. Manisa’nın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hem şahsım adına, hem hemşerilerim adına bu güzel projeye öncülük eden herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sürdürülebilirlik kapsamında yapılan bu projenin, Manisa il ve ilçelerindeki hayvan barınaklarının ardından Ege Bölgesi ve sonrasında da tüm Türkiye’yi kapsayacağı bildirilirken, 1 yılın sonunda hedefin 250 engelli hayvana yürüteç sağlamak olduğu belirtildi.

BAŞARILI!

EMİN MİSİN?

EVET HAYIR