ARA
 • Televizyonlar, LED Aydınlatma Ürünleri, Ses ve Görüntü Sistemleri
 • Buzdolabı ve Derin Dondurucular, Çamaşır ve Kurutmalı Çamaşır Makineleri, Bulaşık Makineleri, Pişiriciler, Su PınarlarıŞarap Soğutucular,
 • Kahvaltı Hazırlama, Yiyecek Hazırlama, Ütü Grubu, Kişisel Bakım, Elektrikli Süpürge
 • Ankastre Bulaşık Makineleri, Ankastre Fırınlar, Ankastre OcaklarAnkastre Davlumbazlar, Ankastre Mikrodalga Fırınlar,
 • Klimalar, Isıtıcı ve Termosifon
 • Toshiba Dizüstü BilgisayarlarHp Dizüstü Bilgisayarlar, Diğer Bilişim Ürünleri, Dizüstü Bilgisayarlar,
 • Tabletler, Akıllı Telefonlar, Aksesuarlar
Daha fazlası için Tıklayın

Neden Vestel Çamaşır makinesi almalıyım?

  Vestel, her türlü ihtiyaç ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak tasarruflu çamaşır makineleri üretir. Çeşitli enerji sınıfı ürünlerle düşük enerji harcayarak hem maksimum yıkama performansı sağlar, hem de bütçenizi korur.


  Vestel, içerdiği farklı yıkama programları sayesinde yaşamınıza pratik çözümler getirir. Süper hızlı 12 dakika ve hızlı 15 dakika yıkama programlarıyla henüz ilk yıkadıklarınızı asmadan ikinci yıkamayı bitirir. Değerli vaktiniz size ve sevdiklerinize kalır. Yorgan yıkama, 30 °C, beyazlar 95 °C, elde yıkama 30 °C ve diğer programlarıyla da hayatınızı kolaylaştırmaya devam eder.


  Vestel, özel tasarımlarıyla her daim sizlere kaliteli ürünler sunar. Hayat standartlarınızın artmasını sağlayan ve birçok Vestel çamaşır makinesinde bulunan özellikler şöyledir:


  Bumerang Gövde: Çalışma esnasında titreşimi azaltarak, ses seviyesini düşürür.


  İnci Kazan: Çamaşırlarınızı yıpratmaz, özenle korur.


  Kireç Kalkanı: Özel nikel yapısı sayesinde çamaşır makinenizin rezistansını kirece karşı koruyarak, uzun ömürlü bir şekilde çalışmasını sağlar.


  Vestel, doğa dostu çamaşır makineleriyle gelecek nesillere temiz bir Dünya bırakmayı hedefler. Düşük enerji seviyeli ürünler az enerjiyle maksimum yıkama performansı sağlarken, çevreyi korur ve sizin duyarlı küresel vatandaş vazifelerinizi yerine getirmenize katkı sağlar.


  Vestel, size her daim hizmet sunmak için yurt genelinde bir çok noktada faaliyet gösterir. Yaygın yetkili satıcı ve servis ağı aracılığıyla sizlere sunduğumuz hizmet kalitesini daha da arttırmaktayız. Ayrıca, çağrı merkezlerimiz de her an yardımcı olma amacıyla 7/24 sizlerledir.


  Vestel, bütün ürünlerde 3 yıl ücretsiz garanti imkanı sunmaktadır. Hızlı ve akıllı serilerde de 10 yıl motor garantisi özelliği bulunmaktadır.


  Vestel, kurutmalı çamaşır makinesi de üretmektedir. Bu sayede zamandan tasarruf etmek çok daha kolay bir hale gelmektedir. Ayrıca çamaşırlarınızı balkonda kurutmanız halinde araçların egzoz dumanları ve diğer hava kirliliği faktörleri çamaşırlarınızın kirlenmesine yol açmaktadır. Evinizin içinde kurutmanız da dağınık bir görüntüye ve nem oluşmasına sebep olmaktadır. Bütün bu olumsuzluklardan Vestel kurutmalı çamaşır makineleri ile kurtulmak artık mümkün. Üstelik kurutma programını da istediğiniz zamana ayarlayarak daha da iyi bir zaman yönetimi elde edebilirsiniz.


Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeliyim?

  • Kullanım alışkanlıkları: Yıkadığınız çamaşırların miktarı çamaşır makinenizin kg bazında hangi kapasitede olması gerektiğini etkiler. Az çamaşır yıkıyorsanız daha düşük, çok çamaşır yıkıyorsanız daha yüksek (örneğin 9 kg) kapasiteli bir makine tercih etmelisiniz.


  • Yorgan yıkama: Vestel çamaşır makinelerinde bulunan yorgan yıkama programı, çamaşır makinesinde yıkanabilir etiketi taşıyan maksimum 2 kilogramlık elyaf yorganlarınızı yıkama olanağı sunması bakımından sizin için önem taşıyabilir.


  • Kolay ütüleme / Kırışık azaltma fonksiyonu: Çamaşırlarınızın kırışmadan yıkanması ütü sırasında daha az zaman ve enerji harcamanız anlamına gelmektedir.


  • Kireç: Türkiye’de sular kireçli olduğu için çamaşır makinenizin rezistansının kireç tutmamasını istiyorsanız kireç kalkanı rezistans içeren çamaşır makineleri tercih etmelisiniz.


  • Zaman yönetimi: Zaman erteleme özelliği sayesinde, istediğiniz zamana göre ayarlama yapılabilir. Dilerseniz programı erteler, belirlediğiniz zaman makineniz çalışmaya başlar. Böylelikle, zamanınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.


  • Hızlı yıkama: Eğer çamaşırlarınızı hızlıca yıkamak istiyorsanız, çamaşır makinenizde hızlı yıkama programı bulunmasına dikkat etmelisiniz. Türkiye’nin en hızlı yıkama programı olan hızlı 12 dk programı ile çamaşırlarınızı hızla yıkayabilirsiniz.


  • Ekran: Yıkamanın hangi aşamada olduğunu öğrenmek isterseniz, LCD ekranı olan bir çamaşır makinesi tercih edebilirsiniz.


  • Renk seçenekleri: Evinizdeki diğer beyaz eşya ve dekorasyonla uyumlu olması sizler için önemliyse, beyaz, gümüş, kırmızı ve siyah renk seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.


  • Enerji tasarrufu: Çamaşır makinenizde enerji sınıfı çok önemlidir. Hem doğayı hem de bütçenizi korumak için Enerji sınıfı A+++ olan çamaşır makineleri tercih edilmelidir. Vestel’deki A+++’dan bile daha tasarruflu ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.


  • Ses seviyesi: Çamaşır makinenizdeki ses seviyesi çok önemlidir. Özellikle sıkma esnasında makinenizin titreşimi artarak ses seviyesi artar. Bumerang gövde sayesinde çamaşır makinenizin kullanımı esnasındaki titreşim ve ses seviyesi azalır.


  • Hassas yıkama: Özenle aldığınız giysileriniz yıkama esnasında yıpranabilir. Özellikle kazanınızın deliklerinden dolayı çamaşır makineleriniz yıpranabilir. Bunu önlemek adına özel kazan formları tercih etmelisiniz. Yalnızca Vestel’de bulunan özel inci kazan yapısı sayesinde çamaşırlarınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz.


  • Çift / Tek su girişi: Çift Su girişli makineler ihtiyaç duyduğu suyu dışarıdan alarak enerji tasarrufu sağlar. Güneş enerjisi ya da kombi gibi enerji sistemlerine sahipseniz çift su girişli makineleri tercih edebilirsiniz.


  • Makinenin devri: Çamaşırlarınızın yıkama sonrasında daha kuru çıkmasını istiyorsanız, dakika/devir (D/D) kapasitesinin de daha yüksek olması gerekmektedir. Çamaşır makinesi kazanının bir dakikada kaç kez döndüğünü gösteren D/D, sıkma evresinde artarak gösterge devrine ulaşmaktadır. Çamaşırlarınızın kuruması, ortamın sıcaklık ve nem oranına da bağlı olduğu için alacak olduğunuz makinenin uygun devirli olması sizin için önemli bir kriterdir.


Vestel çamaşır makinelerinde bulunan özellikler

  Bumerang Gövde: Çalışma esnasında titreşimi azaltarak, ses seviyesini düşürür.


  İnci Kazan: Çamaşırlarınızı yıpratmaz, özenle korur.


  Kireç Kalkanı: Özel nikel yapısı sayesinde çamaşır makinenizin rezistansını kirece karşı koruyarak, uzun ömürlü bir şekilde çalışmasını sağlar.


  Twinjet Plus teknolojisi: A+++ Enerji Sınıfı makinelere göre %40 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Hem doğayı hem de bütçenizi korur. Ayrıca deterjanlı suyu çift su jetiyle doğrudan püskürterek çamaşırların daha kısa sürede yıkanmasını sağlar.


  Süper Hızlı 12 Dakika Yıkama Programı: Çamaşır makineniz süper hızlı 12 dakika yıkama programıyla henüz ilk yıkadıklarınızı asmadan ikinci yıkamayı bitirir. 2 kilogramlık yıkamalar için geçerli olan ve süper hızlı yıkayan program, az kirli çamaşırlarınızı kısa sürede temizleme kolaylığı sağlar.


  Daha güzel tasarım: Krom kapı ve knoblar, geniş renk seçenekleri, büyük hacimli çamaşırlarınız için geniş kapı olanağı sağlar.


Tasarruf Oranları ve Nasıl daha etkin kullanabilirim?

  Enerji sınıflandırmasında ‘A’ya eklenen ‘+’ ne kadar fazlaysa enerjiden o kadar tasarruf elde etmiş olursunuz. A+++-%20 ya da A+++-%40 gibi sınıflar ise mevcut A+++ sınıfından bile %20 ya da %40 daha çok enerji tasarruf ettiğiniz anlamına gelmektedir.


  Kullanacağınız ev aletlerini satın alırken yalnızca fiyat olarak değil, enerji tasarrufu açısından da değerlendiriniz. Evlerde kullanılan enerjinin yarıdan fazlasının elektrikli ev aletleri tarafından tüketildiğini unutmayınız. Bazı çamaşır makinesi fiyatları makul olsa da, alınacak makinenin kullanacağı miktar ve enerji sınıfı da önem taşır.


  Enerji verimliliği yüksek bir ev aletine ilk başta daha fazla ücret ödemiş olabilirsiniz. Bununla birlikte, cihazın kullanım ömrü boyunca sağlayacağı enerji tasarrufu sayesinde ödediğiniz para size hızla geri dönecektir.


  Enerji verimliliği yüksek olan ev aletlerini tercih etmenizin bir başka nedeni, yüksek verimli ve düşük verimli aletler arasındaki %60’ın üzerinde enerji tüketimi farkı olmasıdır.


  Elektrikli ev aletleri veya beyaz eşya satın alırken “enerji verimli ürünleri tercih ediniz. Yeni nesil ürünler çok daha az enerjiyle çok daha fazla iş yapar. Günümüzde A enerji sınıfı bir çamaşır makinesi, 1980’li yıllarda kullanılan modellere göre enerjide % 44 ve suda %62 tasarruf sağlar. Ayrıca, elektrikli aletlerin günlük kullanım oranları toplam tüketim üzerinde oldukça etkilidir.


  Eğer kullanmıyorsanız, elektrikli aletlerin fişlerini prizden çıkarınız. Elektrikli aletlerin (şarj aleti, televizyon, DVD oynatıcı, bilgisayar, müzik çalar) fişi takılı olduğu sürece güç harcar.


  İşiniz bittiğinde televizyon, video oygunu, bilgisayar, müzik seti gibi elektrikli aletleri düğmesinden kapatınız. Cihazlar, kumandadan kapatılması halinde, bekleme konumunda (stand-by) enerji tüketmeye devam eder.


  Eğer kirlilik durumu ve kumaş cinsi için uygun ise, çamaşırlarınızı yüksek sıcaklıkta yıkamayınız. Sıcaklık derecesi arttıkça harcanan enerji miktarının da arttığını unutmayınız.


Kullanım ve bakım

  Çamaşır makinenizin zarar görmesine sebep olan bazı çamaşırları uygun çamaşır torbalarında yıkamalısınız. Metal parçalı (destek teli, metal düğme ve kemer tokası) ve küçük boyuttaki çamaşırlar (naylon çoraplar ve çocuk çorapları) özen göstermeniz gereken bu tipteki çamaşırların başında gelir. Bozuk para, anahtar, kalem gibi ceplerde sıklıkla unutulan cisimler ise her zaman kontrol etmelisiniz.


  Çamaşırlarınızın uzun ömürlü olması için ‘elde yıkanabilir’ ve ‘makinede yıkanabilir’ özelliklerini göz önünde bulundurmalı ve bunlara uygun programlarda yıkamaya özen göstermelisiniz.


  Aynı zamanda, çamaşırlarınızı korumak ve boyalarının karışmalarını engellemek için renklerine göre uygun kategorize edip ayrı yıkamaya özen göstermelisiniz.


  Deterjan, kireç çözücü ve diğer temizlik malzemelerinin makinenize uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.


  Yoğun miktarda toz ve un gibi madde bulunan çamaşırları makinenize yerleştirmeden önce çırpmaya özen göstermelisiniz. Dikkat etmediğiniz takdirde makineniz zamanla tıkanabilir.


  Narin çamaşırlarınızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ters yüz yıkamalısınız.


Pratik Kullanım bilgileri (Püf noktaları)

  Çamaşır makinenize kapasitesinin üzerinde çok miktarda çamaşır yerleştirmeyiniz.


  Makinenizin kapağına çamaşırların sıkışmadığından ve kapattığınızda kilitlenme sesini duyduğunuzdan emin olunuz.


  Halı ve kilim gibi yüksek hacimli çamaşırların makinenize kalıcı hasar verebileceğinden dolayı bunları makinenizde yıkamayınız.


  Yıkama esnasında deterjan çekmecesini kesinlikle açmayınız. Deterjan ve yumuşatıcıyı program başlamadan önce yerleştiriniz.


  Narin çamaşırlarınızı sıvı deterjan veya yün şampuanı gibi hassas deterjanlarla yıkamaya özen gösteriniz.


  Az kirli çamaşırlarınız için daha az miktarda deterjan kullanabilirsiniz. Ancak, maksimum deterjan kullanma dozajını geçmeyiniz ve deterjanın konsantre olması durumunda dozajın da değişeceğini unutmayınız.


  Yıkama programını çamaşırlarınızın kumaş cinsi, rengi ve kirlilik derecesine uygun olarak seçiniz.


  Makinenizin gövdesini ve kontrol panelini yumuşak bir bezle nazikçe temizleyiniz. Ovalama malzemeleri hassas yüzeye zarar vereceğinden dolayı kullanılmamalıdır.


  Deterjan çekmecesini düzenli olarak deterjan birikmelerine karşı temizlemeye özen gösteriniz.