ELEKTRONİK

BEYAZ EŞYA

ANKASTRE

Tüm Ankastre Ürünleri

EV ALETLERİ VE SÜPÜRGELER

İKLİMLENDİRME

AKILLI ÜRÜNLER

MOBİLİTE

VESTEL x ASLI FİLİNTA SERİSİ

DİĞER ÜRÜNLER

0

AR-GE!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 5746 sayılı kanun çerçevesinde Ar-Ge bölümleri “Ar-Ge Merkezi” olarak akredite edilen ilk firmalardan biri olan Vestel, bilginin teknolojiye, teknolojinin ürüne dönüşüm sürecinde yetkin teknik altyapısını son derece başarılı bir şekilde kullanmaktadır. Ar-Ge Merkezleri’nde istihdam edilen, Şirket’in çalışma dinamiklerine uygun ve yenilikçilik odaklı felsefesini özümsemiş 800 mühendisle, son teknoloji cihaz ve sistemlerle, üniversitelerle yapılan işbirlikleriyle, ulusal ve uluslararası proje ortaklarıyla sürdürülebilir gelişme doğrultusunda örnek yatırımlar yapılmaktadır.


Vestel olarak dünya piyasalarındaki güçlü konumumuzu sürdürmek için teknolojik gelişmelerin takipçisi olmanın ve yenilikleri hızla hayata geçirmenin hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz.

Avrupa’da ve dünyada teknoloji platformlarının faaliyetlerini izleyerek, Ar-Ge stratejilerimizi sürekli güncel tutuyoruz.

Ar-Ge çalışmalarımızı üretim stratejilerimizin ana damarı olarak kabul ediyor, değişimlere açık ve yenilikçi yapımızla LCD TV üretiminde Avrupa’nın önde gelen birkaç şirketi arasında yer alıyoruz. Ar-Ge faaliyetleri sonucunda geliştirdiğimiz LCD modül teknolojisi sayesinde Avrupa’da modül üretimi yapabilen sınırlı sayıdaki aktörlerden biri olduk.

Güçlü ve modern üretim tesislerimizle Avrupa beyaz eşya pazarının en büyük 10 üreticisinden biri olan Vestel Beyaz Eşya şirketimiz ise fark yaratan yenilikçi ürünleriyle Türkiye’de beyaz eşya pazarının ilk üç ismi arasında yer alıyor.

Ar-Ge ve ürün geliştirme konularındaki felsefemiz, disiplinler ve sektörler arası tecrübe aktarımını mümkün kılarak yenilikçi ürünler ortaya koymamıza imkân tanıyor. Tüketici elektroniği ve dijital sektörlerindeki bilgi birikimimizi beyaz eşyaya da taşıyarak Türkiye’nin ilk ve tek cep telefonu ile uzaktan kumanda edilebilen klimasını, tüm zamanların en hızlı bulaşık makinesini ve en tasarruflu çamaşır makinesini ürettik.

Ürün geliştirmede ana kriterlerimiz, doğa ve tüketici dostu teknolojilerin geliştirilmesi, enerji tasarrufunun azami düzeye çıkarılması, Ar-Ge’ye dayalı ürün kişiselleştirme kabiliyeti ile farklı pazarların tercih ve alışkanlıklarına uygun ürünlerin geliştirilmesi, ürünlerin ergonomi ve tasarımıyla öne çıkmasıdır.

Şu an 800’ü aşkın Ar-Ge mühendisimiz ve ayırdığımız sınırsız bütçeyle, sektöre öncülük eden, kaliteli ve yenilikçi ürünler sunmak için kararlılıkla çalışan bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz.

Endüstriyel tasarımı Ar-Ge süreçlerine en etkin şekilde entegre ederek, ürün geliştirme başarımızı her yıl topladığımız onlarca uluslararası tasarım ödülümüzle tescil ediyoruz. 2018 yılına kadar, dünyanın en prestijli tasarım ödülleri olan IF Product Design Award, A Design Award, Red Dot Design Award, Plus X Award ve Good Design Award da dahil olmak üzere, toplam 325 ödüle layık görüldük