TV - SES

BEYAZ EŞYA

ANKASTRE

Tüm Ankastre Ürünleri

KÜÇÜK EV ALETLERİ

ISITMA - SOĞUTMA

AKILLI ÜRÜNLER

Tüm Akıllı Ürünler

MOBİL CİHAZLAR

DİĞER ÜRÜNLER

Yedek Parça ve Aksesuarlar

Vestel.com.tr Farkını Keşfedin
Ayrıntılar Burada

Sosyal Sorumluluk

o Vestel, engelli bireylerin sosyal entegrasyonunu sağlayarak yaşam kalitelerini kalıcı çözümlerle yükseltmek için yaptığı tüm çalışmaları Erişilebilirlik Projesi adı altında bir araya getirdi. Üç ana başlığa sahip çatı proje; engelli erişimine uygun ürünleri, engelli istihdamını ve Vestel’in engelli bireylere yönelik diğer sosyal sorumluluk çalışmalarını içeriyor.

o Vestel Şirketler Grubu bünyesinde 435 engelli istihdam ediliyor. Görme engelli, işitme engelli, dahili hastalık nedeniyle engelli, nöropsikiyatrik nedenli engelliler ve ortopedik engelliler oluşan engelli çalışanlarımız şirketimiz bünyesindeki farklı görevlerde yer alıyor.

o Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın ve ocak ürünlerinin yer aldığı konvansiyonel olarak adlandırılan ürünlerin üzerindeki kontrol panellerine Braille Alfabesi ile kabartma uygulaması gerçekleştirildi.

o Vestel televizyonlarının kumandalarına eklenen Braille alfabesi ile görme engelliler hiçbir engele takılmadan, başka bir kişiden yardım almadan televizyonu açıp, kapayabilir, televizyonun sesini açabilir, kanalı değiştirebilirler.

o Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Vestel Venus’ün 2GB ve üzeri RAM’e sahip modelleri bir görme engelli için kutusundan çıkarıldığı andan itibaren erişilebilirlik modu ile çalışıyor. Cihazın üzerinde hazır olan erişilebilirlik uygulaması ile görme engelliler veya az görenler telefonlarını rahatça kullanabiliyorlar. Bu modellerde yer alan Google’ın Talkback uygulaması, menü isimlerini ve metin kutularını kullanıcılar için otomatik olarak sesli şekilde okuyarak onların hayatını kolaylaştırıyor.

o Vestel’in web sitesi www.vestel.com.tr Erişilebilirlik Projesi kapsamında görme engellilerin özel bilgisayarlarında çalışır hale geldi. Görme engelliler, ürünler ve kampanyalar hakkında bilgiyi veya ürün satın alma aşamalarının tümünü sesli olarak dinleyebilirler.

o Vestel Mağazaları da erişilebilir hale getirildi. Cevahir, İstinye Park ve Zorlu Center mağazalarına gelen görme engelli tüketiciler ürünlerin öne çıkan özellikleri ile ilgili bilgileri hiçbir yardım almadan edinebilirler. Ayrıca bu mağazalara görme engelliler için hissedilebilir yüzey uygulamasını gerçekleştirildi.

WeWALK

o Vestel’in Erişebilirlik Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Engelsiz Hackhaton’da doğan WeWALK Teknoloji desteğiyle görme engellilerin hareket özgürlüğünü arttırmak ve hayatını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen bir akıllı baston. YGA ve Vestel mühendislerinin görme engelliler için geliştirdiği teknolojiyle donatılmış bir baston olan WeWALK, engel algılama, telefonla entegrasyon ve açık platform olmak üzere üç özellik sunuyor.

o Tasarım ve üretim temelleri Vestel City’de atılan WeWalk’un endüstriyel tasarım, yazılım, donanım tasarımları ve prototip hazırlanması çalışmaları yine Vestel’de YGA’nın gönüllü mühendisleriyle birlikte yapıldı. WeWalk’un ilk yatırım ve seri üretim maliyetini üstlenerek pilot üretimi aşamasına gelen Vestel, kalite onaylarının ardından ürünün en uygun maliyetle son kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak.

Eşit Şans Projesi

o Engellilere eşit fırsat verildiğinde ve doğru çalışma ortamı sağlandığında, engelsiz çalışanlar ile birlikte uyum içerisinde üretken bir biçimde iş hayatına katılabileceklerine inancıyla 2015 yılında başlatılan Eşit Şans projesi ile 140 işitme engelli Vestel’de çalışmaya başladı.

Hayatın İçindeyim

o Down sendromlu ve zihinsel engelli gençlere Vestel’de çeşitli iş fırsatları sunmak ve onları iş yaşamına kazandırarak “Hayatın İçinde” olmalarını desteklemek amacıyla geliştirilen proje ile engelleri aşmaya kararlı engelli gençleri iş sahibi yaptık. “Hayatın İçindeyim” projesi kapsamında down sendromlu ve zihinsel engelli gençlerimize iş imkanı sağladık.

Yeter Ki Şans Ver

o Doğal bir eğitim alanı sağlayan “Yeter ki Şans ver” projesinde çocuklara problem çözme, paylaşma, üretken ve yaratıcı olma gibi değerler kazandırılarak onların kişisel gelişimlerine büyük katkıda bulunuluyor. Bu kapsamda Vestel Çamaşır Makinaları için hazırlanan Nakliye Vidası Grubu’nun önemli bir bölümü Manisa ZİÇEV’deki zihinsel engelli çocuklar tarafından yapıldı. Bu projenin devamında ise fabrika ve ZİÇEV arasındaki nakliye ve ulaşım ihtiyacını karşılamak üzere vakfa bir araç hediye ettik.

delete