ELEKTRONİK

BEYAZ EŞYA

ANKASTRE

Tüm Ankastre Ürünleri

EV ALETLERİ VE SÜPÜRGELER

İKLİMLENDİRME

AKILLI ÜRÜNLER

MOBİLİTE

VESTEL x ASLI FİLİNTA SERİSİ

DİĞER ÜRÜNLER

 
KURUMSAL SATIŞ
0

GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu Gizlilik Politikasının amacı, ticari merkezi Desay Chenjiang Industry Zone, Chenjiang Town, Huizhou City, Guangdong, China (Çin) 516229 adresinde bulunan bir Çin şirketi olan Desay Infor Technology Co., Ltd. ("Desay") tarafından imal edilen akıllı fitness bilekliklerinin ("Vfit Cihazı") kullanımına ilişkin uygulamaya ("Vfit Uygulaması") üye olan kişiler tarafından bu uygulamanın kullanımı sırasında ifşa edilecek her nevi bilgilerin ve verilerin kullanımına ilişkin şart ve koşulların belirlenmesidir.

Desay, kullanıcıların daha sağlıklı, daha aktif bir yaşam sürmelerini sağlamak ve kullanıcıları bu yönde teşvik etmek üzere günlük sağlık ve zindelik takibi yapan ürünler ve araçlar tasarlamaktadır. Vestel Ticaret A.Ş ve Vestek Elektronik Araştırma ve Geliştirme A.Ş (‘’Vestel Grup Şirketleri’’) Vfit Cihazının Türkiye’deki satışından ve kullanıcı destek hizmetini sağlanmasından sorumludur. İşbu Gizlilik Politikası, kişisel zindelik ve elektronik vücut takip Vift Cihazınız için geçerlidir. Vfit Cihazı ile Vfit Uygulaması, işbu Politika kapsamında birlikte "Vfit Hizmeti" olarak anılmaktadır. Vfit Hizmetinden yararlanmaya başlayarak sizden toplayacağımız verileri işbu Gizlilik Politikasına uygun olarak işleme tabi tutabilmemize muvafakat etmektesiniz.

Gizlilik Politikası, Vfit Cihazınızın kullanımını kapsamaktadır. Haklarınızda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayıp, Vfit Cihazını kullanmanız yönünde verilen gizlilik taahhütlerini yerine getirmeye devam edeceğiz.

İşbu Gizlilik Politikası’nın gelecekte yapılan değişiklikler bu politikanın herhangi bir önceki versiyonu kapsamında toplanan verilere etki etmeyecektir. Herhangi bir değişikliğin haklarınızda önemli bir değişiklik yapması halinde, size, Vfit hesabınız ile ilişkili adresinize söz konusu değişiklikleri özetleyen bir e-posta mesajı göndereceğiz.

 

Ne Zaman Veri Topluyoruz

 

CİHAZ ETKİNLEŞTİRİLİRKEN

Vfit Cihazını etkilenleştirirken sizden Vfit Uygulamasını indirmeniz veya Yazılımı kurmanız ve kendiniz hakkında boy, kilo ve cinsiyet gibi bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgileri, yakılan kalori ve kat edilen mesafe gibi fitness istatistiklerinizi kişiselleştirmek için kullanmaktayız. Kullandığınız Vfit Cihazına bağlı olarak Cihaz, attığınız adım sayısı, kilonuz gibi verileri toplayabilmekte, uyku kalitenizi ve dinamik kalp atış hızınızı ölçebilmekte ve bu verileri Desay'a iletebilmektedir.

 

VFIT HESABI OLUŞTURUN

Vift Cihazınız tarafından toplanan verilere erişmek istiyorsanız bir Vfit hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Vfit hesabı oluştururken, Vfit, e-posta adresinizi ve doğum tarihinizi içeren bir takım kişisel bilgiler ister. E-posta adresiniz, hesabınıza girişte kullanacağınız, Vfit hesabı kullanıcı adınız olacaktır. Vfit, e-posta adresinizi diğer kullanıcılara göstermez. Bunun yerine, diğer kullanıcılar, profil ayarlarınıza girdiğiniz adı veya rumuzu görürler.

 

CİHAZINIZI EŞZAMANLAYIN

Uygulama üzerinden Vfit Cihazınızı eşzamanladığınızda, aktiviteniz ile ilgili olarak Vfit Cihazınıza kaydedilen veriler Vfit Cihazınızdan sunucularımıza iletilir. Bu veriler, Vfit Hizmetinin sunulması için saklanır ve kullanılır ve Vfit hesabınız ile ilişkilidir. Her eşzamanlama yapıldığında iletilen verileri kayıt altına alırız. Eşzamanlama saati ve tarihi, cihaz batarya düzeyi ve eşzamanlama sırasında kullanılan IP adresi, kayıt altına alınan veri örnekleridir.

 

KONUM ÖZELLİKLERİNİ ETKİNLEŞTİRİN

Vfit Hizmeti, spesifik konum verilerinin (GPS sinyalleri) toplanmasını gerektiren özellikler içerir. Vfit, bu tür verileri sadece, koşu haritası oluşturma gibi herhangi bir konum özelliğini etkinleştirdiğinizde toplar. Özelliği devre dışı bıraktığınızda Vfit bu tür verileri toplamaya son verir. Bu bilgileri Vfit hesabınızda saklarız. Harita oluşturma özelliğini kullanıyorsanız, size, harita üzerinde konumunuzu gösterebilmeleri için yetkili haritalandırma hizmet sağlayıcılarımıza konum bilginizi göndeririz. Bu sağlayıcıların, bu verileri herhangi bir başka amaçla kullanmaları veya paylaşmaları sözleşmeye dayalı olarak engellenmektedir.

Hakkınızda sadece, siz Vfit Hizmeti ile etkileşim halinde iken bilgi toplarız.

 

Neden Veri Topluyoruz

Desay, bu verileri, fitness aktivitenizin tadını çıkarmanızı sağlamak ve Vfit Hizmetini geliştirmek ve korumak amacıyla, size mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak için kullanır. İşte size bazı örnekler:

• Yaktığınız kalori miktarını tahmin etmek için boy, kilo, cinsiyet ve yaş bilgileri kullanılır. • Uyku verileri, uyku düzeninizin ve kalitenizin belirlenmesi ve bu konuda bilgilendirilmeniz için kullanılır.
• Dinamik kalp atış hızı, fitness aktiviteniz sırasındaki gerçek zamanlı kalp atışınızı tespit ve analiz etmek için kullanılır.
• İletişim bilgileri, size bildirimler göndermek ve sizi, ilgilenebileceğinizi düşündüğümüz yeni özellikler ve ürünler hakkında bilgilendirmek için kullanılır.
• Veriler ve kayıtlar, Vfit Cihazının ve Vfit Hizmetinin yorumlanmasına ve geliştirilmesine, Vfit Hizmeti ile ilgili olarak sorunların giderilebilmesine, hata, dolandırıcılık veya diğer suç faaliyetlerinin tespitine ve bunlara karşı koruma sağlanmasına yönelik araştırmaların yapılabilmesi için kullanılır.
• Kimliğinizi ortaya çıkarmayacak kimliksizleştirilmiş veriler, sağlık camiasını trendler hakkında bilgilendirmek, pazarlama ve tanıtım amaçlı kullanım veya ilgili hedef kitlelere satış için kullanılabilir.

Ne Tür Verileri Paylaşıyoruz

 

KİMLİĞİNİZİ BELİRLEYEBİLECEK VERİLER

Kişiyi Tanımlayıcı Bilgiler (PII), adınız, e-posta adresiniz veya adresiniz gibi kişisel tanımlayıcı içeren veriler veya sizinle makulen geri bağlantılanabilecek verilerdir. Bu verileri sadece aşağıdaki hallerde paylaşırız:

 

• Bize, sipariş karşılama, e-posta yönetimi ve kredi kartı işlemleri gibi hizmetlerin sağlanması için sözleşmeli olarak çalıştığımız şirketler ile. Bu şirketler, bizden aldıkları Kişiyi Tanımlayıcı Bilgilerin (PII) korunması hususunda sözleşme kapsamında yükümlüdürler.

• İfşaatın herhangi bir kanuna, düzenlemeye, geçerli yasal tebligata (örneğin, tarafımıza tebliğ olunan mahkeme celpleri veya ilamları) veya herhangi bir resmi veya düzenleyici kurumdan alınan talebe riayet etmek, Hizmet Kullanım Şartlarını veya Satış Koşullarını icra veya tatbik etmek, Vfit Hizmetinin güvenliğini veya bütünlüğünü sağlamak ve/veya Desay'in, çalışanlarının, kullanıcıların veya başkalarının haklarını, mallarını veya emniyetini korumak için makul çerçevede gerekli olduğuna inandığımız hallerde. Verilerinizi açığa çıkarmak durumunda olmamız halinde, böyle bir eylemde bulunmamız hukuken yasak olmadığı sürece, size e-posta yoluyla önceden bildirimde bulunmak için elimizden gelen gayreti sarf ederiz.

• Kişiyi Tanımlayıcı Bilgilerinizi (PII) şirketimizin satışı, birleşmesi, iflası, varlıklarının satışı veya yeniden yapılanması ile bağlantılı olarak ifşa veya transfer edebiliriz. Sizi, Kişiyi Tanımlayıcı Bilgilerinizin (PII) farklı bir şirket tarafından alınacağından ve yeni kuruluşa transfer edilen kişisel verileriniz için işbu Gizlilik Politikasının geçerli olacağından haberdar ederiz.

KİMLİĞİNİZİ AÇIKLAMAYAN VERİLER (KİMLİKSİZLEŞTİRİLMİŞ VERİLER)

• Kimliğinizi açığa çıkarmayan kimliksizleştirilmiş verileri, sağlık veya zindelik/fitness hakkında araştırma veya raporlar sunmak suretiyle veya Premium üyeliğimiz kapsamında olmak üzere, çeşitli yollarla ortaklarımızla ve kamuyla paylaşabilir veya bu verileri toplu halde satabiliriz. Bu bilgileri sunarken, söz konusu verilerin kimliğinizi açığa çıkarmamasına yönelik uygun prosedürler uygular ve verilerin alıcısının size geri kimlik belirleme işlemi yapmasını sözleşme kapsamında yasaklarız.

• Kimliksizleştirilmiş verilerinizi ayrıca, müşteri, ürün ve hizmet değerlendirmeleri ve analizleri sunmak, gerçekleştirmek ve çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak ve kimliğinizi açıklamadan veri tabanları oluşturmak için işleme tabi tutabilecek olan Vestek Grup Şirketleriyle paylaşabiliriz. Vestel Grup Şirketleri, bu tür detayların ve bilgilerin anonimleştirilmesi sonrasında, bu tür detayları ve bilgileri, gelir üretimi amaçlı her nevi diğer faaliyetin icrası için de kullanabilir. Verilerinizi Ne Süreyle Saklıyoruz

Kişiyi Tanımlayıcı Bilgilerinizi (PII), Vfit hesabını devam ettirdiğiniz sürece depoluyoruz.

 

Verilerde Düzenleme ve Değişiklik Yapılması

Desay'a Vfit Uygulaması üzerinden temin ettiğiniz veriler Vfit hesap tercihlerinizden değiştirilebilir. Desay hesabınızdan veri kaldırmanız halinde, kaldırdığınız veriler siz veya Vfit Hizmetini kullanan başka kişiler tarafından görülemeyecektir. Söz konusu verinin yedekleri, Vfit hesabınız ile ilişkili olmaya ve arşiv sunucularımızda kalmaya devam edecektir.

 

Vfit Hesabınızın Devre Dışı Bırakılması

Müşteri Destek Birimi ile irtibat kurarak Vfit hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Vfit Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, e-posta adresiniz, isim ve soyadınız gibi bilgilerle sınırlı olmamak üzere, kimliğinizi ortaya çıkarabilecek veriler Vfit Hizmetinden kaldırılır. Bu verilerin yedek kopyaları, sunucumuzdan otomatik bir takvime dayalı olarak kaldırılacak, yani kısa bir süreliğine arşivimizde kalmaya devam edebilecektir. Desay, hesabınızı devre dışı bırakmanız sonrasında da kimliksizleştirilmiş verilerinizi kullanmaya devam edebilir.

 

Desay'in Çocuklara Yönelik Politikası

Vfit ile Desay, 13 yaşın altındaki kişilere yönelik değildir. 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek Kişiyi Tanımlayıcı Bilgiler (PII) toplamamaktayız. Vfit Hizmetinden yararlanan 13 yaşın altındaki herhangi bir kullanıcıdan haberdar olmanız halinde, lütfen bizimle aşağıda belirtilen adresten temas kurunuz. Desay Verileri Nasıl Güvende Tutuyor?

Desay, verilerinizin güvenliğini sağlamak için teknik ve idari güvenlik kontrolleri birleşimi kullanmaktadır. Güvenlik ile ilgili herhangi bir endişeniz olması halinde, lütfen Müşteri Destek Birimi ile temas kurunuz.

Desay Verileri Nasıl İşliyor? Vfit Hizmeti tümüyle Hong Kong'da barındırılmakta ve faaliyetleri yürütülmekte olup, Hong Kong kanunlarına tabidir. Desay'a temin ettiğiniz tüm kişisel bilgiler Desay'a aktarılmakta olup, Hong Kong sunucularında barındırılacaktır. Kişisel bilgilerinizin Hong Kong'a aktarılmasına muvafakat etmektesiniz.

Türkiye Müşteri Destek Birimi İletişim Bilgileri:
E-posta: vfit@vestel.com.tr
Telefon Numarası: 0850 222 41 23
Adres: Organize Sanayi Bölgesi 45030 Manisa-TÜRKİYE

İşbu Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.